GymBoss – Az edzőterem Főnöke

Néhány napja elveszett az egyik legfontosabb edző barátom… Barátnak hívom minden eszközünket, legyen az TRX, kettlebell, gumikötél, labda, bármi, ami társunk az edzésben… 🙂
Az egyik legfontosabb ilyen barátom a kis csipogó órám, becsületes nevén a Gymboss. Ő az edzőterem főnöke. 😀
Ma szerencsére előbújt, és óriási örömet okozott a viszontlátás. 🙂


Ő az a kis csipogó óra, ami végtelenül egyszerű, de mint általában az edzésben is, az egyszerű eszközök a legnagyszerűbbek. 🙂
Ha még nem ismered, engedd meg, hogy bemutassam. Íme, ő az.

Gymboss Classic

Photo: https://www.gymboss.com/

Használható sima óra vagy stopper üzemmódban, de a lényege nem ez, hanem az intervallum edzések vezénylésére kitalált üzemmód.
Ekkor ugyanis két intervallum állítható be (munka és pihenő vagy A feladat és B feladat), valamint a körök száma, ahányszor a két intervallumban dolgozni kívánunk. Ennyi, és nem több.

Számos edzésforma esetén használatos valamilyen időzítés, esetleg több intervallum váltakozva, adott ismétlésszámmal…

A legismertebb talán a Tabata – amit persze szakmai cikkekben már leírtak, hogy nem fedi Tabata mester kísérletének lényegét, de jelen esetben ez most nem lényeges, hisz így került be a köztudatba a 20/10×8 vagy a 40/20×4 időzítés.

Ezen kívül persze számtalan variáció létezik a munka / pihenő x körök száma képletre… Sokféle köredzésben, személyi edzésben használják edzők az időintervallumos edzéseket, és sokan szeretnek így edzeni önállóan is. Ilyen esetekben hasznos, ha nem kell nézni a nagy órát – pláne, ha valami rosszul leolvasható darab függ a falon. 🙂

Természetesen, mint szinte mindenre, erre is van applikáció végtelen sok – történetesen a Gymboss is létezik applikáció formában – de sokan nem szeretünk telefonunk közelében edzeni, hogy ne vonja el a figyelmünket. Ezért kifejezetten ajánlatos egy jó időzítő használata. A legtöbb edző a „valódi” Gymboss mellett tette le a voksát, mert pont azt tudja, amit kell, se nem többet, se nem kevesebbet.

Az alap „Classic” változaton beállíthatunk két időintervallumot, az ismétlések számát, és a jelzést (csipogást). Van stopper üzemmód, és sima mezei időmérő óra is. Ennyi. Viszont ez stabilan, kis tömegű, strapabíró kialakítással, ruhára csíptethető rögzítéssel.
A „Minimax” fantázianevű modell ennél többet tud: komplex intervallumok is beállíthatók, és 20 program el is menthető, így nem kell mindig újra beállítani minden paramétert, ha intervallumot váltunk…

Az eredetit megrendelheted külföldről:
https://www.gymboss.com/

vagy akár itthonról is:
https://360sport.hu/shop/gymboss-timer/

Az applikáció is hasznos tud lenni, ha nem akarsz beruházni a fizikai eszközbe, vagy a telefonodat edzés közben is szereted magad mellett tudni.

Gymboss applikáció Samsung Tab3-on

Ez esetben itt éred el az alkalmazást:

Android eszközre:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.halcyoni.gymboss2&hl=hu

Apple eszközre:
https://itunes.apple.com/hu/app/gymboss-interval-timer/id500887448?l=hu&mt=8

Gymboss applikáció a Play áruházban

Ebben már több időzítést is el tudsz menteni, és többféle hangjelzés közül választhatsz – az én kedvencem természetesen a Box-Gong 😉

Ha Te is használsz időzítő órát vagy alkalmazást, írd meg nyugodtan, kíváncsian várom a Te tapasztalatodat is 🙂


-Csabi mester-

0 hozzászólás

Hagyjon egy választ!

Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?
Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük